A Fővárosi Törvényszék kedden ítéletet hirdetett a Klubrádió frekvenciajogosultsága ügyében indított bírósági perben, a kormánykritikus rádió már csak vasárnapig használhatja egyetlen frekvenciáját, a Budapest FM 92,9 MHz-et, így a továbbiakban csak internetrádióként működhet.

A Klubrádió keresetét a Fővárosi Törvényszék elutasította, egyben a Klubrádiót kötelezte 200 ezer forint perköltség és 38 ezer forint illeték megfizetésére. A Klubrádiónak az FM 92,9 MHz frekvencián február 14-én, 23:59-kor be kell fejeznie a műsorsugárzást.

Arató András, a Klubrádió elnöke és tulajdonosa folyosói sajtótájékoztatóján szégyenteljesnek nevezte, hogy Magyarországon olyan rendszer van, hogy ilyen határozatot hozhat a Médiatanács és az ilyen bírósági megítélés alá eshet. A Klubrádió jogorvoslatra készül az ítélet ellen – tette hozzá. Azt mondta, nem váratlan, de szomorú és antidemokratikus az ítélet, mivel a bíróság nem vette figyelembe érveiket. Arra kérte a hallgatókat, maradjanak a Klubrádióval az interneten és támogassák a fennmaradását.

Ha szükséges, akár az európai unió bírósága elé viszik az ügyet, mondta Stock Richárd, a Klubrádió vezérigazgatója az adó frekvenciajogosultsága ügyében indított bírósági per ítélethirdetése után a 24.hu-nak.

Stock jogsértőnek nevezte az ítéletet, és közölte, a rádió diszkrimináció áldozata lett.

„Meglepett bennünket a bíróság döntése. Nem feltétlenül az, hogy a keresetünket elutasították – mert ez benne volt a pakliban –, hanem az, hogy érveinket lesöpörve, a bíróság érdemi indoklás nélkül hozott ítéletet. A döntést jogsértőnek tartjuk és fellebbezünk ellene. Ha a magyarországi jogorvoslati lehetőségek nem vezetnek eredményre, akkor az Európai Unió Bírósága elé tervezzük vinni Klubrádió ügyét”,– közölte Stock Richárd.

A Klubrádió képviseletében a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nyújtott be keresetet a rádió elhallgattatásához vezető médiahatósági döntés miatt, közleményük szerint a keresetet részletes indoklás nélkül utasította el a Fővárosi Törvényszék. Mint írják, a bíróság a döntést meglepően röviden indokolta, nem foglalkozott azzal, hogy más rádiók esetében a hatóság ellentétes döntést hozott, és azzal sem, hogy a Klubrádió adminisztratív mulasztása csekély súlyú volt, amire nem hivatkozhatott volna a Médiatanács ismételt jogsértésként. Ha a bíróság megsemmisítette volna a Médiatanács döntését, az sem lett volna elég önmagában ahhoz, hogy a Klubrádió február 14. után is zavartalanul sugározhasson Budapesten. Ezért a rádió azt is kérte a bíróságtól, hogy ideiglenesen tegye lehetővé a sugárzást addig, amíg le nem zárulnak a folyamatban lévő eljárások. Ezt a bíróság arra hivatkozva utasította el, hogy a hazai jogszabályok erre nem adnak számára felhatalmazást, kizárólag a Médiatanács engedélyezheti a rádió ideiglenes sugárzását.

Gyurcsány Ferenc a DK elnöke facebook posztjában a következőkre hívta fel a figyelmet:
„Ez a hatalom a némaságot szereti, miközben azt hazudja, hogy “Mi soha nem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk”.
Soha nem fognak jobb belátásra térni. Az életben nem lesz alattuk egy normális, polgári Magyarország.
A csendet halljátok most harci kürtként.
Véget kell vetni ennek a paranoiás rendszernek, hogy újra szabad legyen a szó. Hogy újra szóljon a Klubrádió.”